Hlavní stránka Klientská sekce Mapa stránek Kontaktujte nás
SEO Optimalizace s.r.o.
774 498 437
info@seooptimalizacesro.cz
SEO dělič
Zadat poptávku
Grafika a webdesign Grafické zpracování a webové grafika

Zlatá pravidla webdesignu

Pojem webdesign asi lidem mnoho neřekne, takže si nejdříve vysvětlíme co to vlastně je. Webdesign je činnost, při které se navrhuje vzhled webových stránek a webových aplikací. Pro realizaci webdesignu se používají aplikace a technologie (X)HTML zejména pro textový obsah a strukturu. CSS se kombinuje společně s obrázky GIF, JPG, PNG. Tyto obrázky tvoří hlavně grafickou podobu webu. Většinou se používají dále technologie, které umožňují vyšší interaktivitu webu. Příkladem jsou programy jako javascript, SVG, Flash či Java applety. Do webdesignu také patří serverové části aplikací, jako programování v jazycích PHP, ASP dále je možné sem zařadit SEO, copywriting, jelikož zvyšují úspěšnost webových stránek.

Jak lze určit kvalitní webdesign

Kvalitu webdesignu lze hodnotit podle mnoha bodů, například dle přehlednosti či přístupnosti pro uživatele, dále můžeme webdesign hodnotit dle sémantiky zdrojového kódu HTML, pak také dle kvality zobrazení v nejpoužívanějších prohlížečích. Kvalitu můžeme kontrolovat také podle validity stránky, jedná se zde o přesné dodržení všech pravidel. Vhodnou validitu stránky můžeme zkontrolovat pomocí programu W3C.

Jaký by měl být webdesign

V první řadě bychom měli brát zřetel na to, že naše webové stránky nenavštěvují pouze mladí lidé ale také starší, kterým oči neslouží stoprocentně, proto by text, měl být dobře čitelný, mohlo by se stát, že díky nečitelnému textu přijdeme o zákazníky, jelikož lidé se neradi zdržují. Grafika může být sladěna například do barev firmy, v každém případě, je dobré, aby vystihla firemní politiku. Kvalitní a propracovaná grafika, umí prodávat, pokud uživatel navštíví Vaše webové stránky a Vaše grafika, se mu nebude líbit, protože bude například moc tmavá, je skoro jisté, že uživatel Vaše stránky opustí bez toho, aby četl obsah. Ucelená, hezká grafika, je základ úspěchu s přihlédnutím na další faktory. Pokud se Vaše webové stránky po vzhledové stránce líbí, uživatel jistě zůstane, po případě doporučí naše stránky dál či využije Vašich služeb.

Proč kvalitní obsah

Zajímavá grafika, která má všechno, co mít má, je sice základ úspěchu, ale bez kvalitního obsahu, je tato práce odvedená napůl. Pamatujte, že kvalitní obsah prodává, uživatel, který má zájem si na Vašich stránkách zakoupit určitý typ zboží, potřebuje o tomto zboží také co nejvíce informací, nespokojí se pouze s kvalitní grafikou. Proto na kvalitní text dbejte, mohlo by se jednoduše stát, že si zákazník koupí dané zboží od konkurence a neuspokojí ho Vaše dokonalá grafika. Konkurence ho zláká dobře a kvalitně napsaným textem.

Na co při webdesignu dávat pozor

Řiďte se pravidlem, že v jednoduchosti je síla, proto při webdesignu zohledněte nejen to, že ne každý má rychlý internet, nebo že každý má dobré rozlišení monitoru. Vaše stránky by také neměli příliš dlouho nabíhat, či uživatele nějakým způsobem zdržovat, berte to tak, že kdybyste danou stránku navštívili Vy, také by se Vám nelíbilo, kdyby příliš dlouho nabíhala, či by se Vám stránka zobrazovala ve špatném formátu. Proto dbejte na to, aby stránka neobsahovala příliš mnoho obsahu, než je nutné, či různé zbytečné animace ve flashi.

Nezapomínejte také na to, že stránky nejsou pouze pro lidi, ale také pro vyhledávací roboty fulltextových vyhledávačů, proto dodržujte strukturu stránky, správnou SEO. Dále bychom měli brát v potaz, že většina lidí stránky nečte celé, pouze stránky skenují, proto dodržujte správnou strukturu stránky, například odstavce, odrážky, nadpisy. Na uživatele musí stránky působit příjemně, mile a měli by se cítit jako doma.

Prostor pro Vaše dotazy
Zadejte Váš dotaz
Jméno:
E-mail:
Dotaz:
SEO OPTIMALIZACE s.r.o.
Neumannova 1453/28,
156 00, Praha 5 - Zbraslav


IČ: 24745065
DIČ: CZ24745065

Více informací »
Španielova 1258/59,
163 00, Praha 17 - Řepy


tel: 774 498 437
mail: info@seooptimalizacesro.cz

Více informací »